سینک ظرفشویی
سینک
خانه / ابعاد سینک ظرفشویی / ابعاد سینک ظرفشویی | و تأثیر در خرید مشتریان

ابعاد سینک ظرفشویی | و تأثیر در خرید مشتریان

ابعاد سینک ظرفشویی

ابعاد سینک ظرفشویی برای مصرف کننده نهایی و نصب کننده آن دارای اهمیت بالایی می باشد و از آنجایی که این ویژگی در سینک های ظرفشویی نسبی است و از یک نوع و مدل سینک به نوع و مدل دیگر تغییر می کند و از طرفی استانداردهایی نیز برای این ابعاد و زوایا مرسوم شده است در اینجا سعی بر آن داریم تا این موضوع را تا حد امکان شکافته و نسبت به ایجاد یک نگاه و دید کلی نسبت به آن اقدام کنیم تا ضمن ایجاد شناخت کافی، خرید مشتریان و فروش متناسب با نیازهای آنها را مدیریت نماییم.

ابعاد سینک ظرفشویی

به طور طبیعی در مورد هر شیء و کالایی وقتی صحبت از ابعاد می گردد به دلیل سه بعدی بودن اجسام، این اندازه در بعد طول، عرض و ارتفاع مطرح می شود که در مورد ارتفاع، سه آیتم قابل بررسی و طرح است. یکی عمق لگن سینک، دیگری ارتفاع از سطح زمین در مورد سینک های صنعتی و پایه دار و سوم ضخامت ورق بنابراین ابعاد سینک ظرفشویی از جهات زیر قابل بررسی می باشد:

 1. طول سینک
 2. عرض سینک
 3. عمق لگن
 4. ضخامت ورق
 5. ارتفاع از سطح زمین در سینک های صنعتی و پایه دار

 ابعاد سینک استیل

ابعاد سینک استیل

استفاده فراوان از سینک های استیل باعث شده است تا تنوع تولید و عرضه این محصول در حجم و اندازه بالا صورت گیرد و به همین واسطه ابعاد و اشکال متفاوتی از سینک های استیل در بازار مشاهده می شود. از همین جهت و با توجه به این گستردگی و تنوع و براساس چارچوب و استاندارد متعارفی که برای آنها مطرح است به بررسی و طرح ابعاد متفاوت این محصول می پردازیم.

 • در بسیاری از مواقع سوالات مربوط به این موضوع حول برندهای مختلف مطرح می گردد. برای مثال این سوالات که:

ابعاد سینک ظرفشویی استیل البرز چقدر است؟ یا اینکه

سینک ظرفشویی ایلیا استیل یا سینک ظرفشویی قهرمان چه ابعاد و مشخصاتی دارند؟

در پاسخ باید گفت: جدای از تمام فضای رقابت و تنوعی که درتولید و فروش وجود دارد ابعاد سینک در مدل ها و نمونه های مرسوم بازار مقادیر استاندارد و مشخصی است.

 • باتوجه به اینکه بعد عرضی سینک ظرفشویی وابسته به مدل نصب آن از لحاظ روکار یا توکار بودن می گردد و از سویی ضخامت ورق و عمق سینک نیز براساس مدل و شرایط ساخت تغییر می کند در این قسمت بعد طولی سینک ها مطرح و در ادامه سایر ابعاد بررسی می گردند.

 ابعاد سینک تک لگن

 • ابعاد سینک تک لگن

لگن استیل به طور معمول در سینک های موجود در بازار در بعد کوچکتر حوالی ۳۵ سانتیمتر و در بعد بزرگتر حول عدد ۴۲ سانتیمتر نوسان می کند بنابراین اگر این ابعاد را به عنوان استاندارد متداول لگن های استیل پرکاربرد در نظر بگیریم ذهنیت بهتری نسبت به ابعاد سینک های تک لگن و دو یا سه لگن خواهیم داشت.

 • تک لگن گرد

از جمله محصولاتی است که فاقد سینی بوده و از یک لگن گرد یا بیضی شکل تشکیل شده است که عمدتا نیز توکار می باشند. در این مدل قطر داخلی و خارجی سینک مطرح است که از رنج ۴۲ سانتیمتر (سینک ۱۷۰ البرز) تا ۵۵ سانتیمتر (سینک کد ۲۰ اخوان) و بالاتر می تواند عرضه و تولید گردد.

 • سینک تک لگن مستطیل بدون سینی

این نوع از سینک ظرفشویی دارای یک لگن تنها در وضعیت روکار یا توکار می باشد که در ابعاد طولی ۴۰، ۵۰، ۶۰، ۷۰ و حتی ۸۰ سانتیمتر نیز تولید می گردد. بعد عرضی سینک نیز براساس نوع نصب توکار یا روکار بودن آن متفاوت است.

 • سینک تک لگن مستطیل یا مربع همراه با سینی

بعد طولی متداول و استاندارد برای سینک های تک لگن با سینی ۱۰۰ سانتیمتر می باشد. اما به واسطه اقتضا و نیاز مصرف کنندگان این بعد تا ۶۰ سانتیمتر نیز میتواند کاهش یابد که در این صورت از فضای سینی سینک به شدت کاسته شده و در فضای ۱۰ یا ۱۶ سانتیمتری عملا امکان قرار دادن ظروف وجود نخواهد داشت.

ابعاد سینک دو لگن

 • ابعاد سینک دولگن

 • سینک دولگن با سینی

سینک دولگن یا دوقلو یا دوکاسه مرسوم ترین نوع سینک ظرفشویی مورد استفاده است. این نوع از سینک ها به طور استاندارد وهمراه با سینی که در سمت چپ یا راست لگن قرار می گیرد در بعد طولی ۱۲۰ یا ۱۱۶ سانتیمتر تولید می گردند تا فضای لازم برای تعبیه دولگن و اتصال یک سینی با ابعاد معقول را در بربگیرد. البته امکان کاهش این مقدار در صورتی که لگن دوم کوچکتر از حد معمول گردد و سینی آن نیز بسیار کوچک باشد تا عدد ۷۵ سانتیمتر نیز وجود دارد.

 • سینک دولگن بدون سینی

اگر آیتم سینی از سینک دولگن حذف گردد طول سینک به طور استاندارد ۱۰۰ و یا ۸۰ سانتیمتر خواهد بود ودرصورتی که باز هم حجم و ابعاد یکی از لگن ها بسیار کوچک شود این اندازه به ۶۰ سانتیمتر نیز می رسد.

ابعاد سینک سه لگن

 • ابعاد سینک سه لگن

 • سینک سه لگن با سینی

متقضیان خرید سینک ظرفشویی سه لگن بسیار محدود بوده ودر شرایط ویژه چنین محصولی سفارش داده می شود لکن به دلیل همان حجم از تقاضا شرکت های تولیدی عرصه را خالی ننموده و سینک سه لگن را هرچند با تنوع کمتر و محدودتر عرضه می کنند. طول این نمونه از سینک ظرفشویی به دلیل قرار گرفتن سه لگن در کنار یگدیگر از ۱۳۵ سانتیمتر به بالاست. اما اندازه استاندارد آن ۱۵۰ سانتیمتر می باشد.

 • سینک سه لگن بدون سینی

حذف سینی در سینک های سه لگن دست تولیدکننده را برای کاهش طول سینک بازتر نموده و میتوان سینک سه لگن بدون سینی با طول ۱۰۰ سانتیمتر را نیز در بازار لوازم خانگی و تجهیزات آشپزخانه مشاهده نمود.

 • در سینک سه لگن به طور متداول لگن سوم که عمدتا در وسط نیز قرار می گیرد دارای ابعاد و حجم بسیار کوچکتری از دولگن دیگر است که در دو طرف آن قرار گرفته اند.

ابعاد سینک روکار

ابعاد سینک روکار

در مقوله ابعاد سینک ظرفشویی و در مورد ابعاد سینک روکار آنچه دارای اهمیت است بعد عرضی سینک ظرفشویی است. چراکه در مورد اندازه طولی به طور کامل توضیحات لازم ارائه گردید و فقط کافیست تکلیف عرض آن به طور کامل مشخص شود.
عرض سینک روکار به طور استاندارد عدد ۶۰ سانتیمتر است و به طور معمول این عدد برای سینک روکار در نظر گرفته می شود. البته سینک های روکار با عرض ۵۰ سانتیمتر نیز تولید می گردند که عمومیت و کاربرد کمتری دارند.

ابعاد سینک توکار

ابعاد استاندارد سینک ظرفشویی توکار باز هم در جهت عرض سینک عدد ۵۰ یا ۵۲ سانتیمتر می باشد که اصطلاح ۵۰ در بازار عمدتا به معنای توکار بودن سینک است. مگر اینکه آن مدل خاص از محصول در عرض ۵۰ سانتیمتری نمونه روکار هم داشته باشد.

 • عددهای ذکر شده برای اندازه ها احتمال کاهش یا افزایش به میزان ۲ سانتیمتر را توسط شرکت های تولیدی دارند و قبل از تهیه، الگوی برش و یا کاتالوگ محصول باید مورد توجه قرار گیرد. مثلا برای بعد عرضی سینک توکار عدد ۵۰ سانتیمتر نیز به طور رایج گفته می شود و بعضا اندازه نیز دقیقا همین عدد است.

ابعاد سینک زیرصفحه ای

سینک های زیرصفحه ای یا زیرکابینتی به این دلیل که سینی و لبه جهت نصب از روی کابینت را ندارند دارای ابعاد کوچکتری می باشند و بسته به نوع تک لگن یا دولگن بودن آنها این اندازه ها متغیر است. ابعاد ۳۰ * ۴۰ سانتیمتر متداول ترین ابعاد سینک ظرفشویی زیرصفحه ای است. البته ابعاد ۸۰ * ۵۰ نیز بری مدل دولگن به طور متعارف تولید می گردد که تغییرات چند سانتیمتری از یک شرکت تولیدی به شرکتی دیگر متداول است.

ابعاد سینک شیشه ای

سینک های شیشه ای فاقد از رنگ بندی مشکی و سفیدی که در نمونه های داخلی برای آنها وجود دارد به دلیل اینکه کاملا در مدل نصب توکار تولید می گردند از ابعاد سینک های توکار طبعیت می نمایند و بنابراین در نوع دولگن دارای ابعاد ۱۲۰ * ۵۰ سانتیمتر و در نوع تک لگن دارای ابعاد ۱۰۰ * ۵۰ سانتیمتر می باشند.

 • این نکته قابل تذکر است که سینک شیشه ای به دلیل اینکه صفحه کریستال بر روی لگن استیل نصب می گردد بخشی از صفحه شیشه ای حکم سینی را داشته که در ابعاد موثر است ودرنمونه های داخلی حذف نمی گردد. هرچند که در بعضی از مدل های خارجی این امکان را ایجاد نموده و سینی شیشه ای را نیز حذف کرده اند.

 

ابعاد سینک گرانیتی

ابعاد سینک ظرفشویی گرانیتی

سینک گرانیتی نیز مشابه سینک شیشه ای در مدل نصب توکار تولید می شود و طبیعتا در هر دو نوع تک لگن و دولگن از ابعاد سینک های توکار پیروی می کند. لذا به طور پیش فرض برای نصب یک سینک گرانیتی باید ابعاد سینک های توکار را در نظر گرفت. هرچند که در نمونه های زیرصفحه ای یا زیرکابینتی تک لگن یا دولگن، این موضوع از ابعاد سینک های زیرصفحه ای تبعیت می کند.

ابعاد سینک ظرفشویی خارجی

ابعاد سینک ظرفشویی خارجی تاحد زیادی مشابه ابعاد سینک ظرفشویی ایرانی است و آن دسته از سینک های خارجی که در بازار داخلی عرضه می گردند معمولا با استانداردهای ابعادی داخل نیز سنخیت لازمه را دارند. منتها از آنجایی که تنوع در طرح و مدل سینک های خارجی بسیار بیشتر و گسترده تر است در صورتی که با سینک خارجی با ابعادی غیرمنتظره روبه رو شوید قطعا متعجب نخواهید شد.

 

ابعاد سینک صنعتی

ابعاد سینک صنعتی

در ارتباط با سینک صنعتی علاوه بر طول، عرض، عمق لگن و ضخامت ورق پارامتر دیگری نیز مطرح می گردد که ارتفاع از سطح زمین می باشد.

 • طول سینک صنعتی به طور استاندارد درمدل دولگن ۱۵۰ سانتیمتر بوده و در مدل تک لگن با طول ۸۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر نیز تولید می گردد.
 • این نکته نیز قابل ذکر است که طول سینک صنعتی دولگن به اندازه ۱۴۰ سانتیمتر نیز می باشد و به دلیل اینکه این محصول سفارشی است و عمده تولیدات آن، دست ساز و به صورت ورق های جوش شده است این امکان تغییر به سفارش و درخواست مشتری وجود داشته و امری طبیعی است.
 • عرض سینک صنعتی به دلیل اینکه کلا در نوع و مدل روکار تولید می گردد عدد ۶۰ سانتیمتر است که این اندازه پشت تا پشت ورق خم شده بر روی چهارپایه ای است که سینک صنعتی بر روی آن نصب می شود.
 • عمق لگن سینک صنعتی به طور معمول و متعارف ۲۸ سانتیمتر است که این آیتم نیز بنا به سفارش مشتری و امکان تولید کننده قابل تغییر،کاهش ویا افزایش است.
 • ضخامت ورق استیل سینک صنعتی نباید از ۰/۸ میلیمتر کمتر باشد و در حالت ایده آل ضخامت ورق یک میلیمترو بالاتر مطلوب تر خواهد بود. این ضخامت پیشنهادی بر حسب تجربه و به دلیل دوام و کیفیت محصول نهایی تولید شده است. البته این ضخامت ورق در مورد پروفیل های به کار رفته در چهارپایه سینک نیز باید در حدی باشد که استقامت و پایداری مناسبی را ایجاد نماید.
 • ارتفاع استاندارد سینک های صنعتی از روی زمین ۸۵ سانتیمتر است که البته تا ۹۰ سانتیمتر نیز افزایش می یابد.

ابعاد سینک ظرفشویی کوچک

سینک های کوچک که در ابعادی غیر از ابعاد متعارف، مرسوم و پرکاربرد بازار تولید می شوند، استفاده های محدودتری نیز دارند و ابعاد آنها براساس نظرات طراح شرکت تولیدی تعیین می گردند. مهمترین نکته در این خصوص پیداکردن سینک کوچک با ابعاد و مشخصاتی است که نیاز مصرف کننده نهایی را تأمین نماید.

 ضخامت ورق استیل

ضخامت ورق سینک ظرفشویی

ضخامت ورق سینک نیز از یک قاعده نانوشته و تقریبا مشترکی در بین تولیدکنندگان مطابعت می کند و این قاعده آن است که براساس روش تولید و ساخت سینک ظرفشویی و نوع آن معمولا ضخامت ورق به کار رفته نیز تاحدی مشخص می شود. لازم به ذکر است ضخامت ورق برای سینک های استیل موضوع بحث خواهد بود

 • سینک معمولی (کلاسیک)

ضخامت ورق استیل به طور متعارف در سینک معمولی حداکثر ۰/۵ میلیمتر می باشد و درمواردی از ورق با ضخامت کمتر و ۰/۴ میلیمتر نیز استفاده می شود.

 • سینک نیمه فانتزی

ضخامت ورق سینک های نیمه فانتزی نیز معمولا بین ۰/۵ میلیمتر تا ۰/۸ میلیمتر می باشد.

 • سینک فانتزی

و در نهایت در مورد سینک های فانتزی عدد مساوی و بالاتر از ۰/۸ میلیمتر مطرح می شود که به دلیل عمق لگن بیشتر این مقاومت و استقامت مورد نیاز در ورق های با ضخامت و کیفیت بیشتر مورد انتظار است.

 • این نکته نیز در اینجا قابل عرض است که ضخامت ورق استیل توسط شرکت های تولیدکننده ورق که همگی نیز خارجی هستند تعیین می گردد و خطای در تولید آنها و تغییر در ضخامت یک رول ورق می تواند در ضخامت سینک های تولید شده نیز تأثیر بگذارد که در بعضی موارد خارج از حیطه اختیاری و کنترل تولیدکنندگان است.

عمق لگن سینک

عمق لگن سینک

عمق لگن نیز بر اساس نوع سینک از لحاظ تولید تغییر می کند و به شکل زیر می باشد:

 • عمق لگن سینک معمولی در حدود ۱۴ سانتیمتر است
 • عمق لگن سینک نیمه فانتزی در رنج ۱۶ تا ۱۸ سانتیمتر متغیر است.
 • عمق لگن سینک های فانتزی بین ۱۸ تا ۲۲ سانتیمتر می باشد.

ابعاد سینک و نیاز مشتریان

 • فروش سینک

فروش هر محصولی و از جمله فروش سینک یک کار تخصصی و فنی است که شناخت مشخصات و خصوصیات فنی محصول در یک طرف ترازوست و شناخت نیازها و مطلوبیت های مشتری در طرف دیگر ترازو قرار دارد. به منظور انجام یک فرآیند فروش موفق و با دوام در این حوزه نیازمند توجه دقیق به ابعاد گوناگونی از محصول و نیازهای مشتری می باشیم و علاوه بر آن باید دو عامل زیر را نیز در هر شرایطی متعادل نماییم.

 1. فروش سینک ظرفشویی ارزان قیمت

 2. فروش سینک ظرفشویی باکیفیت

مدیر فروش: محمدی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120634338
آدرس سایت: www.sinkstore.ir
پست الکترونیکی: info@sinkcenter.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *